K-Tunes Racing
Denne side viser teamprofil, racingoversigt, officielle resultater, podieplaceringer og relaterede artikler for K-Tunes Racing i 51GT3 Racing-databasen. Registreringerne er baseret på officielle resultatdokumenter fra events og relaterede motorsportsdatakilder.
Holdinformation
- Engelsk holdnavn: K-Tunes Racing
- Land/Region: Japan
Hvis du er holdleder for dette team, kan du ansøge om at blive medlem af 51GT3. Når du er tilmeldt, kan du opdatere teamets profil, billeder osv., og vi vil prioritere at inkludere dit holds løbsresultater.
Ansøg om at deltageOversat af 51GT3 X-lingual AI.
Præstationsoversigt for teamet K-Tunes Racing
Præstationstendenser for teamet K-Tunes Racing gennem årene
Bedømmelser og anmeldelser af K-Tunes Racing
Bedømmelse og anmeldelse
Team K-Tunes Racing Podiepladser
Se alle data (19)Team K-Tunes Racing Løbsresultater
Se alle resultater| År | Racerserie | Racerbane | Runde | Kategori | Rangliste | Racerkørere | Bilnummer - Racerbilmodel | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Japan Cup Series | Fuji International Speedway Circuit | Rd04 | GT3 PA | 7 | #97 - Ferrari 296 GT3 | ||
| 2026 | Japan Cup Series | Fuji International Speedway Circuit | Rd04 | GT3 PA | 8 | #96 - Lexus RC F GT3 | ||
| 2026 | Japan Cup Series | Fuji International Speedway Circuit | Rd03 | GT3 PA | 6 | #97 - Ferrari 296 GT3 | ||
| 2026 | Japan Cup Series | Fuji International Speedway Circuit | Rd03 | GT3 PA | NC | #96 - Lexus RC F GT3 | ||
| 2026 | Super GT-serien | Fuji International Speedway Circuit | Rd02-R1 | GT300 | 10 | #96 - Lexus RC F GT3 |
Hold K-Tunes Racing Kvalifikationsresultater
Se alle resultater| Omgængstid | Racerkører | Løbsbane | Racerbilmodel | År / Racerserie | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01:18.308 | Sportsland Messenger | #96 - Lexus RC F GT3 | 2025 Super GT-serien | ||
| 01:19.594 | Sportsland Messenger | #97 - Ferrari 296 GT3 | 2026 Japan Cup Series | ||
| 01:20.553 | Sportsland Messenger | #98 - Ferrari 296 GT3 | 2024 Japan Cup Series | ||
| 01:21.756 | Sportsland Messenger | #96 - Lexus RCF GT3 | 2024 Japan Cup Series | ||
| 01:22.221 | Sportsland Messenger | #98 - Ferrari 296 GT3 | 2024 Japan Cup Series |
Hold K-Tunes Racing kørere gennem årene
-
(2026, 2025, 2024, 2023, 2022) -
(2026, 2025, 2024, 2023, 2022) -
(2026, 2025, 2024, 2023) -
(2026, 2025) -
(2026, 2025) -
(2025, 2024) -
(2025, 2024) -
(2025) -
(2024) -
(2024) -
(2023, 2022) -
(2023)