Maezawa Racing
Denne siden viser lagprofil, racingoversikt, offisielle resultater, pallplasseringer og relaterte artikler for Maezawa Racing i 51GT3 Racing-databasen. Oppføringene er basert på offisielle resultatdokumenter fra arrangementer og relaterte motorsportdatakilder.
Teaminformasjon
- Engelsk lagnavn: Maezawa Racing
- Land/Region: Japan
Hvis dette er racingteamet ditt, kan du gjøre krav på og verifisere teamprofilen på 51GT3. Når den er verifisert, kan du administrere teamets profilinformasjon og bilder samt sende inn manglende eller feilaktige løpsresultater for prioritert gjennomgang og registrering.
Gjør krav på dette racingteamets profil Opprett klistremerke for racingprofilMaezawa Racing Racingstatistikk
Lag Maezawa Racing Podier
Vis alle data (5)-
2023 GT World Challenge Asia
R10 · OVERALL · P1 -
2024 Japan Cup-serien
R04-R2 · GT3 PA · P2 -
2025 Japan Cup-serien
R02-R4 · GT3 PA · P3 -
2024 Japan Cup-serien
R04-R1 · GT3 PA · P3
Maezawa Racing Tidslinje for racingkarrieren
-
2026
Japan Cup-serien 2 Løpsstarter 24H Series Middle East 2 Løpsstarter -
2025
Japan Cup-serien 8 Løpsstarter 🥉 P3 × 1 Suzuka 1000km 1 Løpsstarter -
2024
Japan Cup-serien 2 Løpsstarter 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 1 -
2023
GT World Challenge Asia 8 Løpsstarter 🏆 P1 × 2
Maezawa Racing Siste løpsresultater
Vis alle resultater| År | Racing-serie | Racingbane | Runde/Løp | Kategori | Kl.pos. | Racingsjåfører | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Rd01-R2 | GT3 PA | 4 | #555 Ferrari 296 GT3 EVO | ||
| 2026 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Rd01-R1 | GT3 PA | 5 | #555 Ferrari 296 GT3 EVO | ||
| 2026 | 24H Series Middle East | Yas Marina Circuit | R01 | GT3 | 22 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2026 | 24H Series Middle East | Yas Marina Circuit | R01 | GT3-PRO/AM | 6 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Suzuka krets | R04-R2 | GT3 PA | 7 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Suzuka krets | R04-R1 | GT3 PA | 6 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Okayama internasjonale krets | R03-R2 | GT3 PA | 8 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Okayama internasjonale krets | R03-R1 | GT3 PA | NC | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Fuji International Speedway Circuit | R02-R4 | GT3 PA | 3 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Fuji International Speedway Circuit | R02-R3 | GT3 PA | 4 | #555 Ferrari 296 GT3 |
Maezawa Racing Siste kvalifiseringsresultater
Vis alle resultater| År | Racing-serie | Racerbane | Rd/Kval. | Kategori | Rundetid | Racerfører | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Rd01-Q2 | GT3 PA | 01:19.386 | #555 Ferrari 296 GT3 EVO | ||
| 2026 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Rd01-Q1 | GT3 PA | 01:21.281 | #555 Ferrari 296 GT3 EVO | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Suzuka krets | Q2 | GT3 PA | 02:01.203 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Suzuka krets | Q1 | GT3 PA | 02:04.796 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Okayama internasjonale krets | Q2 | GT3 PA | 01:28.133 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Okayama internasjonale krets | Q1 | GT3 PA | 01:29.896 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Q2 | GT3 PA | 01:28.710 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Sportsland Messenger | Q1 | GT3 PA | 01:29.783 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Fuji International Speedway Circuit | Q2 | GT3 PA | 01:39.154 | #555 Ferrari 296 GT3 | ||
| 2025 | Japan Cup-serien | Fuji International Speedway Circuit | Q1 | GT3 PA | 01:40.831 | #555 Ferrari 296 GT3 |
Maezawa Racing Erfaring fra racingserier
| Racing Series translates to Racingserier in Norwegian. | Sesonger | Totalt antall løp | Pallplasseringer |
|---|---|---|---|
| Japan Cup-serien | 2024, 2025, 2026 | 12 | 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 2 |
| GT World Challenge Asia | 2023 | 8 | 🏆 P1 × 2 |
| 24H Series Middle East | 2026 | 2 | |
| Suzuka 1000km | 2025 | 1 |
Maezawa Racing Banerfaring
| Racerbane | Totalt antall løp | Beste kvalifiseringsrunde | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|
| Okayama internasjonale krets | 7 | 01:27.922 | #555 - Ferrari 488 GT3 | |
| Suzuka krets | 5 | 02:01.203 | #555 - Ferrari 296 GT3 | |
| Fuji International Speedway Circuit | 4 | 01:39.154 | #555 - Ferrari 296 GT3 | |
| Sportsland Messenger | 4 | 01:19.386 | #555 - Ferrari 296 GT3 EVO | |
| Yas Marina Circuit | 2 | |||
| Mobility Resort Motegi | 1 | 01:51.373 | #555 - Ferrari 488 GT3 EVO |
Maezawa Racing Erfaring med racerbiler
| Racerbilmodell | Sesonger | Totalt antall løp | Pallplasseringer |
|---|---|---|---|
| Ferrari 296 GT3 | 2025, 2026 | 11 | 🥉 P3 × 1 |
| Ferrari 488 GT3 EVO | 2023 | 6 | 🏆 P1 × 2 |
| Ferrari 488 GT3 | 2023, 2024 | 4 | 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 1 |
| Ferrari 296 GT3 EVO | 2026 | 2 |
Maezawa Racing Førere
| Racerfører | Sesonger | Totalt antall løp | Racing Series translates to Racingserier in Norwegian. |
|---|---|---|---|
| Naoki Yokomizo | 2023, 2024, 2025, 2026 | 23 | Japan Cup-serien , GT World Challenge Asia , 24H Series Middle East + 1 til |
| Yusaku MAEZAWA | 2024, 2025, 2026 | 15 | Japan Cup-serien , 24H Series Middle East , Suzuka 1000km |
| Piti Bhirombhakdi | 2023 | 8 | GT World Challenge Asia |
| Thomas Neubauer | 2025 | 1 | Suzuka 1000km |