MITSUSADA RACING
Denne side viser teamprofil, racingoversigt, officielle resultater, podieplaceringer og relaterede artikler for MITSUSADA RACING i 51GT3 Racing-databasen. Registreringerne er baseret på officielle resultatdokumenter fra events og relaterede motorsportsdatakilder.
Holdinformation
- Engelsk holdnavn: MITSUSADA RACING
- Land/Region: Japan
Hvis dette er dit racingteam, kan du gøre krav på og verificere teamprofilen på 51GT3. Når den er verificeret, kan du administrere teamets profiloplysninger og billeder samt indsende manglende eller forkerte løbsresultater til prioriteret gennemgang og tilføjelse.
Gør krav på dette racingteams profil Opret mærkat til racingprofilMITSUSADA RACING Racingstatistik
Team MITSUSADA RACING Podiepladser
Se alle data (4)MITSUSADA RACING Tidslinje for racingkarrieren
-
2026
F4 japansk mesterskab 11 Løbsstarter 🥉 P3 × 2
MITSUSADA RACING Seneste løbsresultater
Se alle resultaterMITSUSADA RACING Seneste kvalifikationsresultater
Se alle resultaterMITSUSADA RACING Erfaring fra racerserier
| Racerserie | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| F4 japansk mesterskab | 2026 | 11 | 🥉 P3 × 2 |
MITSUSADA RACING Banerfaring
| Løbsbane | Total løb | Bedste kvalifikationsomgang | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|
| Fuji International Speedway Circuit | 4 | 01:47.029 | #73 - Toray Carbon Magic MCS4-24 | |
| Okayama International Circuit | 2 | 01:33.672 | #73 - Toray Carbon Magic MCS4-24 | |
| Autopolis kredsløb | 2 | 01:52.498 | #73 - Toray Carbon Magic MCS4-24 | |
| Sportsland Messenger | 2 | 01:24.198 | #73 - Toray Carbon Magic MCS4-24 | |
| Suzuka kredsløb | 1 | 02:07.508 | #73 - Toray Carbon Magic MCS4-24 |
MITSUSADA RACING Erfaring med racerbiler
| Racerbilmodel | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| Toray Carbon Magic MCS4-24 | 2026 | 11 | 🥉 P3 × 2 |
MITSUSADA RACING Kørere
| Racerkører | Sæsoner | Total løb | Racerserie |
|---|---|---|---|
| RYUTARO SAKAI | 2026 | 11 | F4 japansk mesterskab |