Ferrari Challenge Europe

Tato stránka zobrazuje profil série, závodní kalendář, oficiální seznamy účastníků, oficiální výsledky, zúčastněné jezdce a týmy a související články o Ferrari Challenge Europe v databázi Racing 51GT3. Záznamy vycházejí z oficiálních dokumentů s výsledky závodů, seznamů účastníků, závodních kalendářů a souvisejících zdrojů motorsportových dat.

Další událost
  • Datum: 10 září - 13 září
  • Okruh: Hungaroring
  • Kolo: Round 6
Již brzy ...

--

Dny

--

hodiny

--

Minuty

--

Sekundy

Přehled Ferrari Challenge Europe

Ferrari Challenge Europe je prestižní motoristický šampionát jedné značky, který byl zahájen v roce 1993, což z něj činí nejdéle trvající šampionát v historii Ferrari. Tato série schválená FIA je spravována oddělením Corse Clienti společnosti Ferrari a nabízí majitelům vozů Ferrari příležitost soutěžit v profesionálním závodním prostředí na některých z nejikoničtějších okruhů Evropy. Šampionát je rozdělen do několika tříd, aby byla zajištěna spravedlivá soutěž mezi jezdci s různou úrovní zkušeností. Tyto kategorie zahrnují Trofeo Pirelli pro profesionální jezdce, Trofeo Pirelli Am pro amatérské jezdce, Coppa Shell pro zkušenější jezdce starší 50 let a Coppa Shell Am pro méně zkušené jezdce ve stejné věkové skupině. Tato struktura umožňuje jak ostříleným závodníkům, tak jezdcům-gentlemanům usilovat o vítězství. Během své historie se v sérii představila řada ikonických modelů Ferrari, počínaje modelem 348 Challenge a vyvíjející se až k současnému modelu 296 Challenge. Evropská série je klíčovou součástí celosvětového Ferrari Challenge, který také zahrnuje šampionáty v Severní Americe, Spojeném království a Japonsku. Sezóna vrcholí v Finali Mondiali (Světové finále), kde se nejlepší závodníci ze všech regionálních sérií scházejí, aby soutěžili o vysoce ceněný titul mistra světa.

Souhrn dat Ferrari Challenge Europe

Celkem sezón

27

Celkem týmů

100

Celkový počet závodníků

184

Celkový počet přihlášených vozů

184

Vývoj dat Ferrari Challenge Europe v průběhu let

Výše uvedená data vycházejí z aktuálních závodních záznamů z různých sérií, týmů a jezdců, které shromáždila 51GT3. Máte-li data, která zde nejsou zahrnuta, kontaktujte nás prosím. Klikněte zde pro kontaktování nás k odeslání dat.

Hodnocení a recenze Ferrari Challenge Europe


anonymous
Divák

Ferrari Challenge Europe nabízí seriózní prostředí pro závody s vozy jedné značky, aniž by se předstíralo, že všichni jezdci mají stejné zázemí; třídy Trofeo Pirelli a Coppa Shell dávají profesionálům i gentlemanům rozumné pozice pro závodění. V soutěži 296 Challenge je třeba důkladně prostudovat cit pro brzdění, používání časování kola a zahřívání pneumatik – spoléhání se na elektroniku nezachrání přejetý vstup. Mugello odměňuje sebevědomí, Paul Ricard potřebuje čisté reference a Hungaroring klade důraz na pozici na trati. Corse Clienti poskytuje silnou technickou podporu, pohostinnost a prezentaci akce, ale kalendář, který zahrnuje Le Mans, Brazílii a Finále Mondiali, vyžaduje včasné informace o nákladech, testech a harmonogramu. Výzvy k závodům a poznámky stevardů by měly být rychlé a konzistentní. Prémiová cena, ale vynikající okruhy a propracovaná vývojová platforma.


Hodnocení a recenze

Související články

Zobrazit všechny články
Výsledky kvalifikace a závodu 5. kola Ferrari Challenge Europe 2026

Výsledky kvalifikace a závodu 5. kola Ferrari Challenge E...

Výsledky závodů a pořadí Brazílie 20. července 2026

## Shrnutí Závody Ferrari Challenge Trofeo Pirelli a Coppa Shell v Portimao v červenci 2026 zahrnovaly kvalifikace a dva závody pro každou sérii. Soutěži Trofeo Pirelli dominoval především Sergio P...


Přehled okruhu v Portimao pro Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Přehled okruhu v Portimao pro Ferrari Challenge Trofeo Pi...

Závodní novinky a aktualizace Brazílie 16. července 2026

Souhrn Tento dokument poskytuje podrobné specifikace okruhu a informace o jeho uspořádání pro závodní dráhu v Portimao, jak se používá v sérii Ferrari Challenge Trofeo Pirelli. Zahrnuje přesná měř...


Žebříček týmů Ferrari Challenge Europe

Zobrazit všechny týmy

Celkové pořadí stupňů vítězů

Celkové pořadí závodů

Celkové hodnocení sezón


Žebříček závodníků Ferrari Challenge Europe

Zobrazit všechny ovladače

Celkové pořadí stupňů vítězů

Celkové pořadí závodů

Celkové hodnocení sezón

Výše uvedené žebříčky jsou založeny na aktuálních závodních datech různých {series/teams/drivers} zaznamenaných 51GT3. Pokud chcete odeslat závodní data, která jsme dosud nezaznamenali, kontaktujte nás prosím. Klikněte zde pro kontaktování nás k odeslání dat.

Ferrari Challenge Europe Přijet a Jet

Zobrazit vše

Pokud váš tým nabízí pronájem závodních aut na okruhu/sedadla pro závodníky, můžete zveřejnit bezplatné inzeráty。 Klikněte sem pro zveřejnění


Populární modely v Ferrari Challenge Europe