Legal Top Racing
Den här sidan visar teamprofil, tävlingsöversikt, officiella resultat, pallplatser och relaterade artiklar för Legal Top Racing i 51GT3 Racing-databasen. Uppgifterna baseras på officiella resultatdokument från evenemang och relaterade motorsportdatakällor.
Team Information
- English Team Name: Legal Top Racing
- Land/Region: Japan
Om detta är ditt racingteam kan du göra anspråk på och verifiera teamprofilen på 51GT3. När den har verifierats kan du hantera teamets profilinformation och bilder samt skicka in saknade eller felaktiga tävlingsresultat för prioriterad granskning och publicering.
Gör anspråk på det här racingteamets profil Skapa dekal för racingprofilLegal Top Racing Racingstatistik
Team Legal Top Racing Pallar
Visa alla data (1)-
2022 GT World Challenge Asia
R06 · TC INV · P2
Legal Top Racing Tidslinje över racingkarriären
-
2022
GT World Challenge Asia 2 Race-starter 🥈 P2 × 1
Legal Top Racing Senaste tävlingsresultat
Visa alla resultat| År | Racing Series | Tävlingsbana | Omgång/Lopp | Kategori | Klasspos. | Racingförare | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | GT World Challenge Asia | Fuji International Speedway Circuit | R06 | TC INV | 2 | #101 BMW M2 CS Racing | ||
| 2022 | GT World Challenge Asia | Fuji International Speedway Circuit | R05 | TC INV | NC | #101 BMW M2 CS Racing |
Legal Top Racing Senaste kvalresultat
Visa alla resultat| År | Racing Series | Racing Circuit | Omg/Kval | Kategori | Varvtid | Racingförare | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | GT World Challenge Asia | Fuji International Speedway Circuit | Q2 | TC INV | 02:04.106 | #101 BMW M2 CS Racing | ||
| 2022 | GT World Challenge Asia | Fuji International Speedway Circuit | Q1 | TC INV | 01:52.288 | #101 BMW M2 CS Racing |
Legal Top Racing Erfarenhet från racingserier
| Racingserier | Säsonger | Totala lopp | Pallplatser |
|---|---|---|---|
| GT World Challenge Asia | 2022 | 2 | 🥈 P2 × 1 |
Legal Top Racing Banerfarenhet
| Racing Circuit | Totala lopp | Bästa kvalvarv | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|
| Fuji International Speedway Circuit | 2 | 01:52.288 | #101 - BMW M2 CS Racing |
Legal Top Racing Erfarenhet av racerbilar
| Racerbilsmodell | Säsonger | Totala lopp | Pallplatser |
|---|---|---|---|
| BMW M2 CS Racing | 2022 | 2 | 🥈 P2 × 1 |
Legal Top Racing Förare
| Racingförare | Säsonger | Totala lopp | Racingserier |
|---|---|---|---|
| TAKUMA AOKI | 2022 | 2 | GT World Challenge Asia |
| YUJI TAKAHASHI | 2022 | 2 | GT World Challenge Asia |