Ferrari Melbourne
Den här sidan visar teamprofil, tävlingsöversikt, officiella resultat, pallplatser och relaterade artiklar för Ferrari Melbourne i 51GT3 Racing-databasen. Uppgifterna baseras på officiella resultatdokument från evenemang och relaterade motorsportdatakällor.
Team Information
- English Team Name: Ferrari Melbourne
Om du är ledare för detta team kan du ansöka om att gå med i 51GT3. När du har gått med kan du uppdatera teamets profil, bilder osv., och vi kommer att prioritera att inkludera teamets tävlingsresultat.
Ansök om att gå medÖversatt av 51GT3 X-lingual AI.
Prestandasammanfattning för team Ferrari Melbourne
Betyg och recensioner för Ferrari Melbourne
Betyg och recension
Team Ferrari Melbourne Pallar
Visa alla data (9)Team Ferrari Melbourne Tävlingsresultat
Visa alla resultat| År | Racing Series | Tävlingsbana | Omgång | Kategori | Ranking | Racingförare | Bilnummer - Racerbilsmodell | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ferrari Challenge Australasia | The Bend Motorsport Park - International Circuit | Rd03-R2 | CS | 1 | #144 - Ferrari 296 Challenge | ||
| 2026 | Ferrari Challenge Australasia | The Bend Motorsport Park - International Circuit | Rd03-R2 | TP | 5 | #14 - Ferrari 296 Challenge | ||
| 2026 | Ferrari Challenge Australasia | The Bend Motorsport Park - International Circuit | Rd03-R2 | TP4 | 2 | #256 - Ferrari 296 Challenge | ||
| 2026 | Ferrari Challenge Australasia | The Bend Motorsport Park - International Circuit | Rd03-R1 | CS | 2 | #144 - Ferrari 296 Challenge | ||
| 2026 | Ferrari Challenge Australasia | The Bend Motorsport Park - International Circuit | Rd03-R1 | TP | 1 | #14 - Ferrari 296 Challenge |
Team Ferrari Melbourne Kvalresultat
Visa alla resultat| Varvtid | Racingförare | Racing Circuit | Racerbilsmodell | År / Racing Series | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01:31.323 | Phillip Island Grand Prix Circuit | #9 - Ferrari 296 Challenge | 2026 Ferrari Challenge Australasia | ||
| 01:32.129 | Phillip Island Grand Prix Circuit | #14 - Ferrari 296 Challenge | 2026 Ferrari Challenge Australasia | ||
| 01:36.945 | Phillip Island Grand Prix Circuit | #256 - Ferrari 296 Challenge | 2026 Ferrari Challenge Australasia | ||
| 01:39.402 | Phillip Island Grand Prix Circuit | #9 - Ferrari 296 Challenge | 2026 Ferrari Challenge Australasia | ||
| 01:41.854 | Phillip Island Grand Prix Circuit | #14 - Ferrari 296 Challenge | 2026 Ferrari Challenge Australasia |
Förare i teamet Ferrari Melbourne genom åren
-
(2026) -
(2026) -
(2026) -
(2026) -
(2026)