Dexion /RAM Motorsport
Den här sidan visar teamprofil, tävlingsöversikt, officiella resultat, pallplatser och relaterade artiklar för Dexion /RAM Motorsport i 51GT3 Racing-databasen. Uppgifterna baseras på officiella resultatdokument från evenemang och relaterade motorsportdatakällor.
Team Information
- English Team Name: Dexion /RAM Motorsport
Om du är ledare för detta team kan du ansöka om att gå med i 51GT3. När du har gått med kan du uppdatera teamets profil, bilder osv., och vi kommer att prioritera att inkludera teamets tävlingsresultat.
Ansök om att gå medÖversatt av 51GT3 X-lingual AI.
Prestandasammanfattning för team Dexion /RAM Motorsport
Prestationstrender för teamet Dexion /RAM Motorsport genom åren
Betyg och recensioner för Dexion /RAM Motorsport
Team Dexion /RAM Motorsport Pallar
Visa alla data (35)Team Dexion /RAM Motorsport Tävlingsresultat
Visa alla resultat| År | Racing Series | Tävlingsbana | Omgång | Kategori | Ranking | Racingförare | Bilnummer - Racerbilsmodell | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Porsche Carrera Cup Australien | Hidden Valley Raceway | Rd02-R2 | A | 6 | #22 - Porsche 992.1 GT3 Cup | ||
| 2026 | Porsche Carrera Cup Australien | Hidden Valley Raceway | Rd02-R2 | P | 4 | #1 - Porsche 992.1 GT3 Cup | ||
| 2026 | Porsche Carrera Cup Australien | Hidden Valley Raceway | Rd02-R1 | A | 4 | #22 - Porsche 992.1 GT3 Cup | ||
| 2026 | Porsche Carrera Cup Australien | Hidden Valley Raceway | Rd02-R1 | P | 10 | #1 - Porsche 992.1 GT3 Cup | ||
| 2026 | Porsche Carrera Cup Australien | Albert Park Circuit | R01-R3 | Pro | 3 | #1 - Porsche 992.1 GT3 Cup |
Team Dexion /RAM Motorsport Kvalresultat
Visa alla resultat| Varvtid | Racingförare | Racing Circuit | Racerbilsmodell | År / Racing Series | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01:06.700 | Hidden Valley Raceway | #1 - Porsche 992.1 GT3 Cup | 2026 Porsche Carrera Cup Australien | ||
| 01:06.980 | Hidden Valley Raceway | #88 - Porsche 992.1 GT3 Cup | 2024 Porsche Carrera Cup Australien | ||
| 01:07.700 | Hidden Valley Raceway | #22 - Porsche 992.1 GT3 Cup | 2026 Porsche Carrera Cup Australien | ||
| 01:08.845 | Sandown Raceway | #88 - Porsche 992.1 GT3 Cup | 2024 Porsche Carrera Cup Australien | ||
| 01:09.027 | Queensland Raceway | #88 - Porsche 992.1 GT3 Cup | 2025 Porsche Carrera Cup Australien |
Förare i teamet Dexion /RAM Motorsport genom åren
-
(2026, 2025, 2024) -
(2026, 2025, 2024)
Team Dexion /RAM Motorsport tävlingsbilar genom åren
Relaterade tävlingsteam
- AIX Investment/EMA Motorsport
- FAmous Insurance / EBM
- FCL Transport /McElrea Racing
- Flipside Energy / Ask Mandy
- Furniture Outlet/ NMGS
- Hastings Deering/McElreaRacing
- Hire a Hubby/EMA Motorsport
- Local Hire Racing/DNA MSport
- McElrea Racing / Club LBR
- SONIC Racing Team
- TFH Racing/TekworkX Motorsport
- Team Porsche New Zealand /EBM
- TekworkX Motorsport