Rondje Albi
Deze pagina toont het circuitprofiel, de circuitkaart, de racekalender, gerelateerde resultaten, deelnemende coureurs en teams en gerelateerde artikelen van Rondje Albi in de 51GT3 Racing-database. De gegevens zijn gebaseerd op officiële wedstrijduitslagen, racekalenders en relevante motorsportgegevensbronnen.
Rondje Albi Overzicht en specificaties
- FIA-klasse : FIA 3
- Circuitlengte : 3.565 km (2.215 miles)
- Hoogteverschil van het circuit : 4 meters
- Aantal bochten : 15
- Continent : Europa
- Land / Regio : Frankrijk
- Staat / Provincie : Occitanie
- Locatie : Route de Toulouse, 81990 Le Sequestre, Frankrijk
- Engelse naam : Circuit d'Albi
- Ook bekend als : Circuit d'Albi Le Séquestre, Circuit de l'Albigeois, Circuit des Planques
Het Circuit d'Albi ligt in het zuidwesten van Frankrijk en is een historisch racecircuit dat bekendstaat om zijn uitdagende lay-out en rijke motorsportgeschiedenis. Het circuit, ook bekend als het Circuit Automobile d'Albi, is sinds de oprichting in 1933 een prominente locatie voor verschillende race-evenementen.
Baanlay-out en kenmerken:
Het Circuit d'Albi heeft een uitdagend circuit van 3,5 kilometer met 11 bochten die de vaardigheden van coureurs testen en toeschouwers een opwindende race-ervaring bieden. De baanlay-out omvat snelle rechte stukken, technische bochten en hoogteverschillen, waardoor het een favoriet is onder zowel coureurs als fans.
Race-evenementen:
In de loop der jaren heeft het Circuit d'Albi een breed scala aan race-evenementen georganiseerd, waaronder nationale en internationale wedstrijden. Het circuit staat vooral bekend om de rondes van het Franse GT-kampioenschap, het Franse F4-kampioenschap en verschillende historische raceseries. Deze evenementen trekken topcoureurs en teams aan en laten toeschouwers spannende race-actie zien.
Historische betekenis:
Het Circuit d'Albi heeft een speciale plek in de geschiedenis van de motorsport, met een erfenis die meer dan acht decennia beslaat. Het circuit heeft iconische racemomenten meegemaakt en is een proefterrein geweest voor veel legendarische coureurs. Het rijke erfgoed en de klassieke sfeer maken het een must-visit bestemming voor raceliefhebbers en historici.
Faciliteiten:
Naast het racecircuit biedt het Circuit d'Albi moderne faciliteiten voor teams, coureurs en toeschouwers. De locatie biedt voorzieningen zoals hospitality suites, pitgarages, tribunes en kampeerterreinen, wat zorgt voor een comfortabele en plezierige ervaring voor alle bezoekers.
Concluderend is het Circuit d'Albi een historische en iconische racelocatie die motorsportliefhebbers van over de hele wereld blijft aantrekken. Met zijn uitdagende baanindeling, prestigieuze race-evenementen en rijke erfgoed blijft het circuit een belangrijke speler in de wereld van de motorsport.
Rondje Albi Aankomen & Rijden
Alles bekijkenAls uw team raceautoverhuur/racestoelservices aanbiedt, kunt u gratis advertenties plaatsen。 Klik hier om te plaatsen
Rondje Albi racekalender 2026
Bekijk alle kalenders| Datum | Raceserie | Circuit | Ronde |
|---|---|---|---|
| 10 oktober - 11 oktober | Legends Cars Cup European Nations Series Afgerond | Rondje Albi | Round 7 |
Raceseries van Rondje Albi
| Raceserie | Seizoenen | Totale Ronden |
|---|---|---|
| Championnat de France FFSA GT | 1997, 2002, 2004-2011, 2020-2022 | 13 |
| Porsche Carrera Cup Frankrijk | 2002-2011 | 10 |
| Legends Cars Cup European Nations Series | 2013, 2020-2024, 2026 | 7 |
| Trophée Mitjet 2L France | 2012, 2016-2018, 2020-2022 | 7 |
| French F4 Championship | 1994-1995, 1997, 2000, 2011 | 5 |
| Championnat de France FFSA Tourisme | 2021-2022 | 2 |
| NASCAR Euro Series | 2009 | 1 |
| Porsche Motorsport Cup Series Frankrijk | 2017 | 1 |
| Porsche Motorsport Sport Cup-serie | 2017 | 1 |
Race-resultaten Rondje Albi
Bekijk alle resultatenKlik om te volgen en ontvang meldingen zodra de gegevens worden bijgewerkt. Als je relevante gegevens hebt, dien ze gerust in. Gegevens indienen
Rondje Albi Kwalificatieresultaten
Bekijk alle resultatenKlik om te volgen en ontvang meldingen zodra de gegevens worden bijgewerkt. Als je relevante gegevens hebt, dien ze gerust in. Gegevens indienen