Team Race Car Events

Denne side viser teamprofil, racingoversigt, officielle resultater, podieplaceringer og relaterede artikler for Team Race Car Events i 51GT3 Racing-databasen. Registreringerne er baseret på officielle resultatdokumenter fra events og relaterede motorsportsdatakilder.

Holdinformation
  • Engelsk holdnavn: Team Race Car Events
  • Land/Region: Kina

Hvis dette er dit racingteam, kan du gøre krav på og verificere teamprofilen på 51GT3. Når den er verificeret, kan du administrere teamets profiloplysninger og billeder samt indsende manglende eller forkerte løbsresultater til prioriteret gennemgang og tilføjelse.

Gør krav på dette racingteams profil Opret mærkat til racingprofil

Team Race Car Events Racingstatistik

Samlet antal løb

3

Samlet antal serier: 1

Vinderate

N/A

Mestre: 0

Podiumrate

N/A

Podieplaceringer: 1

Gennemførelsesrate

N/A

Gennemførelser: 3

Statistikkerne beregnes ud fra de løbsresultater, der i øjeblikket er registreret i 51GT3 racingdatabasen. Klik her for at kontakte os for at indsende data

Team Race Car Events Tidslinje for racingkarrieren

Team Race Car Events Seneste kvalifikationsresultater

Se alle resultater

Klik for at følge og få besked, når data opdateres. Hvis du har relevante data, er du velkommen til at indsende dem. Indsend data

Team Race Car Events Erfaring fra racerserier

Racerserie Sæsoner Total løb Podieplaceringer
GT vinterserie 2024 3 🥉 P3 × 1

Team Race Car Events Banerfaring

Løbsbane Total løb Bedste kvalifikationsomgang Racerbil
Circuit de Barcelona-Catalunya 3

Team Race Car Events Erfaring med racerbiler

Racerbilmodel Sæsoner Total løb Podieplaceringer
Porsche 992.1 GT3 Cup 2024 3 🥉 P3 × 1

Team Race Car Events Kørere

Racerkører Sæsoner Total løb Racerserie
Sebastian Daum 2024 3 GT vinterserie
Kiano Blum 2024 3 GT vinterserie

Bedømmelser og anmeldelser af Team Race Car Events


Bedømmelse og anmeldelse