Grove Racing by GetSpeed
Denne side viser teamprofil, racingoversigt, officielle resultater, podieplaceringer og relaterede artikler for Grove Racing by GetSpeed i 51GT3 Racing-databasen. Registreringerne er baseret på officielle resultatdokumenter fra events og relaterede motorsportsdatakilder.
Holdinformation
- Engelsk holdnavn: Grove Racing by GetSpeed
Hvis dette er dit racingteam, kan du gøre krav på og verificere teamprofilen på 51GT3. Når den er verificeret, kan du administrere teamets profiloplysninger og billeder samt indsende manglende eller forkerte løbsresultater til prioriteret gennemgang og tilføjelse.
Gør krav på dette racingteams profil Opret mærkat til racingprofilGrove Racing by GetSpeed Racingstatistik
Team Grove Racing by GetSpeed Podiepladser
Se alle data (1)Grove Racing by GetSpeed Tidslinje for racingkarrieren
-
2026
24H Series Middle East 2 Løbsstarter -
2025
Gulf 12 Hours 1 Løbsstarter 🥉 P3 × 1
Grove Racing by GetSpeed Seneste løbsresultater
Se alle resultater| År | Racerserie | Racerbane | Runde/Løb | Kategori | Kl.pos. | Racerkørere | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 24H Series Middle East | Dubai Autodrome-Grand Prix Race | R02 | GT3 | 7 | #4 Mercedes-AMG AMG GT3 EVO | ||
| 2026 | 24H Series Middle East | Dubai Autodrome-Grand Prix Race | R02 | GT3 | 7 | #4 Mercedes-AMG AMG GT3 EVO | ||
| 2025 | Gulf 12 Hours | Yas Marina Circuit | R01 | GT3 P | 3 | #4 Mercedes-AMG AMG GT3 |
Grove Racing by GetSpeed Seneste kvalifikationsresultater
Se alle resultaterKlik for at følge og få besked, når data opdateres. Hvis du har relevante data, er du velkommen til at indsende dem. Indsend data
Grove Racing by GetSpeed Erfaring fra racerserier
| Racerserie | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| 24H Series Middle East | 2026 | 2 | |
| Gulf 12 Hours | 2025 | 1 | 🥉 P3 × 1 |
Grove Racing by GetSpeed Banerfaring
| Løbsbane | Total løb | Bedste kvalifikationsomgang | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|
| Dubai Autodrome-Grand Prix Race | 2 | |||
| Yas Marina Circuit | 1 |
Grove Racing by GetSpeed Erfaring med racerbiler
| Racerbilmodel | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG AMG GT3 EVO | 2026 | 2 | |
| Mercedes-AMG AMG GT3 | 2025 | 1 | 🥉 P3 × 1 |
Grove Racing by GetSpeed Kørere
| Racerkører | Sæsoner | Total løb | Racerserie |
|---|---|---|---|
| Jules GOUNON | 2025, 2026 | 2 | Gulf 12 Hours , 24H Series Middle East |
| Stephen GROVE | 2025, 2026 | 2 | Gulf 12 Hours , 24H Series Middle East |
| Brenton GROVE | 2025, 2026 | 2 | Gulf 12 Hours , 24H Series Middle East |
| Christopher Lulham | 2026 | 1 | 24H Series Middle East |
| Kai Allen | 2026 | 1 | 24H Series Middle East |