AGI Sport
Denne side viser teamprofil, racingoversigt, officielle resultater, podieplaceringer og relaterede artikler for AGI Sport i 51GT3 Racing-databasen. Registreringerne er baseret på officielle resultatdokumenter fra events og relaterede motorsportsdatakilder.
Holdinformation
- Engelsk holdnavn: AGI Sport
- Land/Region: Australien
Hvis dette er dit racingteam, kan du gøre krav på og verificere teamprofilen på 51GT3. Når den er verificeret, kan du administrere teamets profiloplysninger og billeder samt indsende manglende eller forkerte løbsresultater til prioriteret gennemgang og tilføjelse.
Gør krav på dette racingteams profil Opret mærkat til racingprofilAGI Sport Racingstatistik
Team AGI Sport Podiepladser
Se alle data (7)AGI Sport Tidslinje for racingkarrieren
-
2023
F4 Sydøstasiens mesterskab 20 Løbsstarter 🏆 P1 × 3 / 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 3 Macau Grand Prix 1 Løbsstarter
AGI Sport Seneste løbsresultater
Se alle resultater| År | Racerserie | Racerbane | Runde/Løb | Kategori | Kl.pos. | Racerkørere | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R09 | F4 | 3 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R09 | F4 | 5 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R09 | F4 | 6 | #15 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R08 | F4 | 1 | #15 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R08 | F4 | 3 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R08 | F4 | 9 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R07 | F4 | 2 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R07 | F4 | 7 | #15 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R07 | F4 | 10 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Macau Guia Circuit | R06 | F4 | 4 | #45 Tatuus F4 |
AGI Sport Seneste kvalifikationsresultater
Se alle resultater| År | Racerserie | Løbsbane | Rd/Kval. | Kategori | Omgængstid | Racerkører | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q2 | F4 | 02:10.356 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q2 | F4 | 02:08.972 | #16 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q2 | F4 | 02:08.318 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q1 | F4 | 02:09.108 | #15 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q1 | F4 | 02:09.108 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Sepang International Circuit | R3-Q1 | F4 | 02:08.687 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Macau Guia Circuit | R2-Q2 | F4 | 02:10.752 | #15 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Macau Guia Circuit | R2-Q2 | F4 | 02:09.969 | #46 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Macau Guia Circuit | R2-Q2 | F4 | 02:08.926 | #45 Tatuus F4 | ||
| 2023 | F4 Sydøstasiens mesterskab | Macau Guia Circuit | R2-Q1 | F4 | 02:11.164 | #16 Tatuus F4 |
AGI Sport Erfaring fra racerserier
| Racerserie | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| F4 Sydøstasiens mesterskab | 2023 | 20 | 🏆 P1 × 3 / 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 3 |
| Macau Grand Prix | 2023 | 1 |
AGI Sport Banerfaring
| Løbsbane | Total løb | Bedste kvalifikationsomgang | Racerbil | |
|---|---|---|---|---|
| Sepang International Circuit | 9 | 02:08.318 | #46 - Tatuus F4 | |
| Macau Guia Circuit | 9 | 02:08.926 | #45 - Tatuus F4 | |
| Zhuzhou International Circuit | 3 | 01:47.786 | #45 - Tatuus F4 |
AGI Sport Erfaring med racerbiler
| Racerbilmodel | Sæsoner | Total løb | Podieplaceringer |
|---|---|---|---|
| Tatuus F4 | 2023 | 20 | 🏆 P1 × 3 / 🥈 P2 × 1 / 🥉 P3 × 3 |
| MYGALE SARL F4 | 2023 | 1 |
AGI Sport Kørere
| Racerkører | Sæsoner | Total løb | Racerserie |
|---|---|---|---|
| Jack BEETON | 2023 | 10 | F4 Sydøstasiens mesterskab , Macau Grand Prix |
| Nicolas STATI | 2023 | 6 | F4 Sydøstasiens mesterskab |
| Peter BOUZINELOS | 2023 | 5 | F4 Sydøstasiens mesterskab |